Jak vybrat

Dětské chůvičky Luvion mají stejnou kvalitu a všechny funkce, které rodiče od prvotřídní video chůvičky očekávají. Produktová řada se skládá z různých modelů, z nich každý má své vlastní funkce a velikost. Chcete-li porovnat jednotlivé modely, podívejte se na níže uvedený přehled.

Všechny naše modely jsou vybaveny dobrým výběrem základních funkcí. Jedná se o standardní funkce Luvion, které můžete očekávat u všech našich monitorů, pojďme si je rozebrat podrobněji :

Velikost obrazovky v inch. (Screen size in inches):

Jak můžete vidět, velikosti obrazovek dětských monitorů se liší a pohybují se v rozmezí úhlopříček 2″ – 7″. Můžete si vybrat jakoukoli velikost, ale zpravidla HD kvalita začíná u modelů s obrazovkou 4,3″ a větší.

Maximální dosah v metrech (Maximum range in meters):

V tabulce je uvedena provozní vzdálenost v rozmezí 250m-300m-neomezeně. 300 metrů je maximální vzdálenost pro podmínky přímé viditelnosti, bez překážek (jedná se o klasický režim bez komunikace přes internet). Těchto podmínek se ale bohužel nedostaneme, obvykle používáme chůvičku v domě, kde mohou být prvky, které signál blokují, takže 300 metrů se sníží například na 50 metrů nebo méně. Pokud je mezi patry tlustá zeď, nemusí být signál přijímán vůbec. Neomezená vzdálenost platí pro dětské chůvičky, které mohou k přenosu obrazu a zvuku z kamery využívat internet souběžně s klasickým signálem. Obraz a zvuk můžete díky tomuto připojení sledovat na svém chytrém telefonu prostřednictvím bezplatné aplikace.

Bez rušení, Digitální kvalita obrazu a Digitální kvalita zvuku (Interference free, Digital image quality and Digital sound quality):

Všechny naše chůvičky používají k přenosu dat z kamery zabezpečený digitální signál, což znamená, že obraz a zvuk na rodičovské jednotce nejsou zkažené. Vždy vidíte digitální obraz a vidíte v něm všechny detaily a signál není možné přechytit, protože je kódovaný.

Noční vidění (Nightvision):

Infračervené osvětlení je osvětlení speciálními LED diodami vyzařujícími světlo v oblasti spektra neviditelné pro lidské oko. Chůvička s takovým osvětlením nemá problém vidět v úplné tmě, až do vzdálenosti asi 5 metrů, ale obraz s takovým osvětlením je vždy černobílý. Pro člověka tak zůstává místnost osvětlená infračervenými diodami LED tmavá. IR osvětlení se zapne pouze tehdy, když speciální senzor zjistí minimální hranici světla potřebnou pro matnici kamery, čímž nedochází k plýtvání energií baterie při dostatečném osvětlení.

Režim ECO/VOX (ECO/VOX mode):

Tato možnost slouží k úspoře energie v baterii rodičovské jednotky. Tuto funkci lze také nazvat „detektorem zvuku“, jehož úkolem je zapnout obrazovku (při zapnutí tohoto režimu se obraz a zvuk přestanou přenášet na obrazovku a monitor „usne“) v okamžiku, kdy hluk nebo zvuk v blízkosti kamery překročí nastavenou úroveň citlivosti a upoutá vaši pozornost.

Zobrazení pokojové teploty (Room temperature display):

Je to teplotní čidlo, které je umístěno v dětské jednotce a díky němuž na obrazovce monitoru vždy vidíte údaje o teplotě v místnosti s vaším dítětem.

Funkce zpětného hovoru (Talk back function):

Tato funkce vám umožní říci dítěti něco přímo z rodičovské jednotky, třeba ho uklidnit nebo mu zabránit, aby dělalo něco nebezpečného.

Indikace slabé baterie a Upozornění na vzdálenost mimo dosah (Low battery indication and Out of reach warning):

Na obrazovce rodičovské jednotky se zobrazí informace o úrovni komunikačního signálu a stavu baterie.

Možnost použití více kamer (Multiple cameras possible):

K rodičovské jednotce je možné připojit další kamery. Zpravidla lze připojit až 4 kamery (některé modely mají maximálně 2 kamery).

Vizuální zvuková indikace (Visual sound indication):

Vždy vidíte úroveň hluku vedle dítěte, i když je reproduktor na rodičovské jednotce vypnutý.

Ukolébavky (Lullabies):

Z rodičovské jednotky můžete na dálku přehrát jednu z několika přednastavených ukolébavek na dětské jednotce. Tyto ukolébavkové melodie vaše dítě uklidní a možná mu dají šanci usnout bez vás.

Funkce zoomu (Zoom function):

Díky této možnosti můžete zdvojnásobit obraz na monitoru a vidět některé důležité detaily.

Dálkově ovládaná kamera s možností otáčení/naklápění (Remote controlled pan/tilt camera):

Díky dálkově ovládanému mechanismu otáčení/naklápění kamery z nadřazené jednotky se úhel pohledu ze standardních 70° horizontálně zvětší na 270° a více a vertikálně na 110° a více. Tato možnost se ovládá z rodičovské jednotky. Tato možnost se stává velmi důležitou, když vaše dítě začne aktivně zkoumat prostor kolem sebe a pozorovací úhel standardní statické kamery již nestačí. Kromě toho přítomnost této možnosti v budoucnu umožní vám, abyste nemuseli kupovat další kameru pro použití ve stejné místnosti, protože mírným pohybem můžete objektiv snadno natočit potřebným směrem.

Funkce nahrávání (Recording function):

Možná byste rádi zaznamenali některé zábavné okamžiky ze života vašeho dítěte, když nejste nablízku, ale dětská jednotka je zapnutá a vše vidí. Některé modely mají možnost nahrávat video a (nebo) pořizovat fotografie.

Noční světlo (Nightlight):

Zajímavá je možnost „nočního světla“, kterou můžete zapnout na dálku z rodičovské jednotky. Příjemné rozptýlené světlo z LED diod, které jsou umístěny ve spodní části kamery. Vaše dítě již nebude ponecháno v úplné tmě.

Chytrý telefon (Smartphone):

Některé modely chůviček Luvion (prémiové modely) mají v dětské jednotce dva vysílače digitálního signálu:

– standardní vysílač mezi kamerou a monitorem (pracovní vzdálenost až 300 metrů)

– WiFi vysílač pro práci přes internet (neomezená pracovní vzdálenost)

Při práci chůvičky přes internet funguje dětská jednotka IPkamera, obraz, zvuk a ovládání kamery probíhá na vašem chytrém telefonu v bezplatné originální aplikaci, kdekoli máte přístup k internetu.

Rozdělená nebo čtyřnásobná funkce (Split or quad function):

Tato funkce (Quad) umožňuje zobrazit na obrazovce obraz ze 4 kamer současně jednoduše tak, že jej rozdělí na čtyři stejné části. To je užitečné při používání hlavní kamery i dalších kamer, které lze zakoupit samostatně. Režim Split byl mírně upraven tak, aby bylo možné zobrazit současně 2 kamery, nikoli 4, obrazovka je rozdělena na dvě části a obraz je pro dvě kamery větší.

Držák a baterie kamery (Bracket and camera battery):

Pro pohodlí našich zákazníků v České republice dodáváme k dětským chůvičkám Luvion (tam, kde jsou k dispozici) držák na stativ (přátelské levné modely) nebo spolu se standardní sadou nabízíme také rozšířenou sadu, která obsahuje baterii a držák na stativ pro dětskou jednotku (dětská jednotka je napájena samostatně a není závislá na elektřině).